blog image

#Ремонт

ТОП 10 речей, які треба зробити з автомобілем після зими

28 лютий 2023

Коли зима добігає кінця і весна вже на горизонті, саме час подумати про підготовку вашого автомобіля до теплої погоди. Після місяців їзди по снігу, льоду та солі важливо провести ретельну перевірку автомобіля, щоб переконатися, що він готовий до наступного сезону. У цій статті ми розповімо про ТОП основних речей, які необхідно перевірити у вашому автомобілі після зими.
Зазначимо, що в більш-менш сучасному автомобілі є купа ремонтних робіт, які нереально виконати без професійних навичок і професійного ж обладнання. Але при тому чимало операцій з поточного ремонту таки цілком можливо виконати власними силами.

ТОП 10 речей, які треба зробити з автомобілем після зими
 1. Комплексна мийка
  Після довгої зими кузов вашого автомобіля може вкритися брудом, сіллю та сажею. Щоб освіжити автомобіль і захистити фарбу, важливо пройти повну мийку.
  Повна мийка зазвичай охоплює ретельне очищення екстер’єру автомобіля, в тому числі коліс і ходової
  частини.
 2. Діагностика кузова
  Після ретельної мийки авто, важливим етапом є діагностика кузова – це по суті пошук сколів, тріщин, слідів корозії та пошкоджень лакофарбового покриття.
  Візуального оглянув автомобіль, ви зможете оцінити присутність пошкоджень і усунути їх вчасно, до появи якихось серйозних наслідків.
 3. Заміна рідини омивача та щітки склоочисників
  Замінюючи щітки склоочисників, не забудьте також замінити рідину омивача. Взимку рідина омивача може замерзнути, що може призвести до пошкодження помп та трубопроводів омивача. Найкраще замінити рідину омивача на зимову перед початком сезону, а потім знову на літню після зими. Це забезпечить відповідність рідини омивача поточним погодним умовам. Вибираючи щітки склоочисників, переконайтеся, що вони підходять за розміром і типом для вашого автомобіля. Варто інвестувати в якісні щітки склоочисників, щоб забезпечити хорошу видимість під час дощу.
  Регулярна заміна щіток склоочисників і омивача допоможе зберегти лобове скло чистим і знизити ризик нещасних випадків під час водіння у вологу погоду. Це просте і недороге обслуговування, яке може суттєво підвищити вашу безпеку на дорозі.
 4. Заміна гуми
  Коли середньодобова температура за вікном буде постійно вища за +5 градусів цельсія, треба ставити літні шини.
  Замінюючи шини, переконайтеся, що ви вибрали правильний тип для вашого автомобіля і ваших потреб у водінні.
  Не забудьте також перевірити запасне колесо, оскільки воно може стати в нагоді в разі надзвичайної ситуації.
 5. Чистка повітряного і салонного фільтрів
  Повітряні та салонні фільтри відіграють важливу роль у підтримці чистоти двигуна та салону вашого автомобіля. Повітряні фільтри запобігають потраплянню пилу, бруду та сміття у двигун, тоді як салонні фільтри запобігають потраплянню забруднюючих речовин, плісняви та алергенів в салон автомобіля.
  Після місяців зимової їзди ці фільтри можуть засмітитися і забруднитися, що може знизити їх ефективність і викликати навантаження на двигун вашого автомобіля. Це може призвести до зниження паливної ефективності, погіршення продуктивності та потенційного пошкодження двигуна.
  Обираючи фільтри для заміни, переконайтеся, що вони підходять за розміром і типом для вашого автомобіля.Підтримуючи повітряний і салонний фільтри в чистоті, ви можете покращити якість повітря у вашому автомобілі та продовжити термін служби вашого двигуна. Це просте та економічно ефективне завдання з технічного обслуговування, яке може мати великий вплив на загальну продуктивність вашого автомобіля.
 6. Перевірка кондиціонера
  Після зими, коли температура починає зростати, важливо перевірити кондиціонер вашого автомобіля. Якщо кондиціонер не використовувався місяцями, він може не працювати належним чином, що може створювати дискомфорт у спекотні літні дні.
  Однією з найпоширеніших проблем з кондиціонерами є витік холодоагенту. Це може призвести до того, що повітря буде не таким прохолодним, як повинно бути, або навіть до того, що кондиціонер взагалі перестане працювати.
  Важливо перевірити кондиціонер до початку спекотних літніх місяців, оскільки багато сервісних центрів можуть бути переповнені запитами на ремонт кондиціонерів. Своєчасна перевірка кондиціонера допоможе вам уникнути дискомфорту або незручностей під час спекотної погоди та забезпечить приємні враження від керування автомобілем.
  Регулярне технічне обслуговування кондиціонера допоможе продовжити термін його служби та забезпечити його належне функціонування.
 7. Перевірка гальмівної системи
  Гальмівна система – одна з найважливіших систем безпеки вашого автомобіля. Після зимової їзди зледенілими або мокрими дорогами важливо перевірити гальмівну систему, щоб переконатися, що вона функціонує належним чином.
  Перевірка гальмівної системи повинна включати візуальний огляд гальмівних колодок, роторів і супортів, щоб переконатися, що вони не зношені та не пошкоджені. Також слід перевірити рівень гальмівної рідини та за потреби долити її.
  Важливо регулярно перевіряти гальмівну систему, оскільки зношені або пошкоджені гальма можуть збільшити гальмівний шлях, погіршити керованість і поставити під загрозу безпеку водія та пасажирів.
  Регулярно перевіряючи та обслуговуючи гальмівну систему, ви можете забезпечити безпеку вашого автомобіля та його пасажирів.
 8. Діагностика акумулятора
  Після довгої зими важливо перевірити акумуляторну батарею вашого автомобіля, щоб переконатися, що вона все ще в хорошому стані та може забезпечити надійну пускову потужність.
  Протягом зимових місяців холодні температури можуть змусити акумулятор працювати інтенсивніше, щоб забезпечити живлення стартера та інших електричних компонентів автомобіля. Це може призвести до ослаблення акумулятора, який не зможе завести автомобіль або навіть повністю вийде з ладу.
  Щоб запобігти проблемам з акумулятором, важливо, щоб клеми акумулятора були чистими та не піддавалися корозії.
 9. Оцінка стану ходової
  Після довгої зими на дорогах, покритих снігом, льодом, сіллю та іншими протиожеледними матеріалами, важливо оцінити стан ходової частини вашого автомобіля. Ходова частина піддається впливу великої кількості сміття та хімічних речовин, які можуть спричинити пошкодження різних компонентів.
  Необхідно провести ретельний огляд ходової частини, щоб виявити будь-які ознаки пошкоджень, такі як іржа або корозія на металевих компонентах, тріщини або витоки в шлангах і трубопроводах.
  Важливо звернути особливу увагу на ділянки ходової частини, схильні до утворення іржі, такі як вихлопна система, компоненти підвіски та рама. Іржа може послабити ці ділянки та призвести до виходу з ладу, ставлячи під загрозу безпеку автомобіля.
 10. Хімчистка авто
  Після місяців їзди по соляних дорогах і сльотавому снігу салон і зовнішня частина вашого автомобіля можуть стати брудними. Обов’язково після зими ми радимо зробити професійну хімчистку салону авто.
  Хімчистка передбачає використання спеціального розчину без води, що допомагає запобігти пошкодженню салону та електричних компонентів автомобіля. Це особливо корисно для видалення сольових плям з килимів та оббивки, які може бути важко видалити традиційними методами.
  Крім того, що хімчистка покращує зовнішній вигляд автомобіля, вона також може поліпшити якість повітря в салоні. З часом в салоні автомобіля може накопичуватися волога,пил, бруд, пліснява і алергени, які можуть викликати проблеми з диханням і алергію. Хімчистка допоможе видалити ці забруднювачі та покращити якість повітря в салоні.